Co musíte navštívit na ostrově Kréta?

Kréta je oblíbenou destinací mezi všemi cestovateli díky své různorodostí – najdete zde rušná letoviska na severu, ale také malá kouzelná městečka na jihu Kréty. Vedle průhledného křišťálově čistého moře zde najdete historická městečka i kouzelná přírodní zákoutí.

Co navštívit v Paleochora

Dovolená v Paleochoře nabízí spoustu příležitostí k romantickým procházkám i pěším túrám. Její dominantou je zřícenina benátského hradu Selino, která na vás dýchne historickou atmosférou. Záliv v tomto městečku patří mezi to nejkrásnější na ostrově Kréta, proto sem nezapomeňte zamířit a navštívit pláže Chalikia a Pachia Ammos.

Krásný ostrov Kréta.

Pokračování článku »

Řecká abeceda neboli alfabéta

Řecké písmo (nebo také řecká abeceda případně alfabéta) je nejstarším dosud používaným písmem v Evropě. Používá se téměř výhradně pro zápis řečtiny (s výjimkou koptštiny), i do jiných jazyků však pronikají řecká písmena např. jako matematické symboly. Značí se jím například úhly v geometrii. Písmo bylo vyvinuto v klasickém období (kolem 9. století př. n. l.), pravděpodobně na základě fénického písma (Féničané byl národ, který žil po celém středomoří), a s několika menšími změnami se používá dodnes.

Z alfabéty do značné míry vychází i slovanské písmo cyrilice a nezpochybnitelnou příbuznost vykazuje i námi používaná latinka. V kódování Unicode jsou znaky řeckého písma umístěny v rozsahu 0370–03FF (hexadecimálně). Zdroj a původní článek: Wikipedia.org