Sdílet na Facebooku

Co musíte navštívit na ostrově Kréta?

Kréta je oblíbenou destinací mezi všemi cestovateli díky své různorodostí – najdete zde rušná letoviska na severu, ale také malá kouzelná městečka na jihu Kréty. Vedle průhledného křišťálově čistého moře zde najdete historická městečka i kouzelná přírodní zákoutí.

Co navštívit v Paleochora

Dovolená v Paleochoře nabízí spoustu příležitostí k romantickým procházkám i pěším túrám. Její dominantou je zřícenina benátského hradu Selino, která na vás dýchne historickou atmosférou. Záliv v tomto městečku patří mezi to nejkrásnější na ostrově Kréta, proto sem nezapomeňte zamířit a navštívit pláže Chalikia a Pachia Ammos.

Krásný ostrov Kréta.

Pokud vyrazíte na dovolenou do městečka Paleochora, navštivte vesničku Azogires, v níž se nachází stejnojmenný klášter a rozlehlá jeskyně 99 svatých. Stejně tak můžete dojít pěšky do blízké vesnice Anidri, odkud se roklí můžete vydat k nádherné stejnojmenné pláži. Na východ od Paleochory můžete dojít k obrovskému útesu, který připomíná hlavu spícího krokodýla. Okouzlí vás také okolní horské soutěsky, především nejdelší soutěska v Evropě Samaria.

Co navštívit v Plakias a Damnoni

Příjemné letovisko Plakias vzniklo z malé rybářské vesničky, kde až 320 dní v roce svítí slunce. V okolí se nacházejí nádherné horské vrcholky a pod nimi zelené údolí plné vzácných subtropických rostlin. Krásná okolní příroda tak vyzývá k  procházkám, stejně jako pobřežní promenáda přímo v letovisku. V okolí je také spousta cyklotras nebo tras po pěší, na které vás nasměruje zástupce cestovní kanceláře. Pokud chcete vyrazit do vzdálenějších míst, můžete plout lodí na pláž Preveli, kde se podle řeckých mýtů ukrýval Zeus v palmovém háji.

Co musíte navštívit na ostrově Kréta?

Damnoni je malá osada, která se nachází jen pár kilometrů od letoviska Plakias. Toto letovisko je ideální pro strávení klidné a nerušené dovolené dále od turistického šumu. Na pláži najdete taverny i středisko vodních sportů, stejně tak jako zastávku autobusu jedoucího do letoviska Plakias nebo města Rethymno. Svůj čas můžete také trávit aktivně vodními sporty nebo vyrazit na blízké pláže: především pláž Amoudi nebo nudistickou pláž Amoudaki.

Co navštívit v oblasti Rethymno

Centrem této oblasti je stejnojmenné město Rethymno, které je známé benátskou pevností tyčící se nad tímto třetím největším městem Kréty. Zároveň je městečko plné úzkých romantických uliček, v nichž můžete strávit hodiny procházkami. Zaujmou vás také turecké domy a minarety. Tato oblast patří mezi rušnější části Kréty.

Ostrov s krásnou krajinou i historií.

V oblasti můžete navštívit také vesničku Prines mezi olivovými háji, která je umístěná ve svahu a skýtá nádherný pohled na moře. Další vesnice s mořskými výhledy se jmenuje Roussospiti. V této historické vesničce najdete útulné restaurace i obchůdky. Ve vesnici Chromonastiri můžete navštívit jednu ze dvou typických krétských taveren. Vesnice Agia Triada je obklopena olivovými háji a vinicemi, dříve se však proslavila archeologickými nálezy.

Dovolená na Krétě je letos tou nejlepší volbou pro rodiny s dětmi, zamilované páry i dobrodružné cestovatele. Využijte možností, které skýtá tento krásný ostrov, a užijte si dovolenou snů!

Okomentujte článek

1.) Diskuze na tomto serveru je moderována. Nevhodné komentáře budou smazány.
2.) Podporujeme technologii Gravatar.com. Můžete si nastavit vlastní obrázek avatara.
3.) Jsou povoleny základní HTML tagy pro formátování textu.